Vyzerať krásne, štíhlo a „voňavo“ alebo nalejme si šálku silnej kávy

list In: Zdravie, krása, vitalita On: comment Comment: 0 favorite Hit: 816

V dnešnom článku mám pre vás malú lahôdku /asi aj doslova!/ a ja osobne si ju teda naozaj, že riadne užívam. Moja obľúbená značka Larens prednedávnom vyrukovala s ďalšou – a pre tentokrát limitovanou - novinkou v podobe Coffee Scrub & Mask, kávovej peelingomasky na tvár a celé telo a ja ju testujem už nejaký ten piatok, aby som vám o nej mohla napísať /ako inak: preťažký život bjútyblogerský, ach jo!/. A chvalabohu /či na škodu vašich peňaženiek? ;)/, už zas to bude niečo výsostne pozitívne a vy by ste to hááádam aj mohli potrebovať!

Kávová peelingomaska je určená na vyhladenie, rozžiarenie, spevnenie pokožky a /pozor!/ zoštíhlenie celého tela. Balenie je tradičné téglikové, o objeme slušných 200 ml. Aplikovať sa má na navlhčenú pokožku, ktorú si ňou trošku vyšmirgľujete, necháte pôsobiť 3 až 5 minút a následne zmyjete studenou vodou.

K zloženiu sa – ako sa už tradíciou pri Larense stáva – vyjadrovať príliš nemienim. Všetko podstatné a najmä do detailov nájdete tu a ja pridám len "ingredients" fotky.

foto zlozenia

Nebudem sa príliš zamýšľať nad tým, ako môže peeling, potažmo maska zatočiť s našimi kilami navyše – taká dráma to isto nebude a rozhodne nemôžete očakávať, že sa niečím vyšmirgľujete a zároveň zošmirgľujete dole zo svojich stehien 5 kíl tuku! To asi né, že jo. Rozhodne ale podporíte samé seba v boji proti celulitíde a s tým už tak trochu ruka v ruke ide aj to chudnutie, musíte byť ale dôsledné komplexne a nielen v peelingovaní a maskovaní pokožky tela, že. Ja vám tu chcem ale skôr povedať zopár praktických infošiek k použitiu samotnému ako aj k mojim prvým /a druhým/ dojmom.

Asi prvé, čo vás po otvorení kelímka zabije, je vôňa. Táto Vec vonia tak nádherne horkosladko po káve, až to máte chuť nabrať na prst a obliznúť! Alebo aspoň pol dňa neodlepiť od nosa. Oku lahodiaca je aj konzistencia, ktorá je celkom dosť hustá /ale nie hutná!/ s pidičiastočkami kávových zŕn a vizuálom pripomína hustejšie kávové salko :). To potrebujete!

Takže najskôr sa vyslovím k spôsobu použitia a účinkom na pleť. Môj spôsob použitia je v podstate totožný s tým odporúčaným – na vyčistenú, navlhčenú pleť šupnem primerané množstvo hmoty /vystačíte si s dávkou, prirovnateľnou k asi tak jednej zarovnanej kávovej lyžičke/, nanesiem rovnomerne na celú tvár a šmirgľujem.

Čiastočky v hmote nie sú žiaden čaj a ak si na drsnejších peelingoch nezakladáte a skôr dávate prednosť gomážam, asi nebudete úplne nadšené. Ja som ale rozhodne spokojná a presne takáto hrúbka peelingu mi vyhovuje úplne že najsamviac - pretože pri nej aj vidno výsledky.

Po dôslednom vypeelingovaní celej tváre nechám hmotu na pleti pôsobiť ešte 5 minút a následne zmyjem – nie úplne studenou, ale skôr vlažnou vodou. Výsledkom je nádherne vyhladená, žiarivá pleť, nehovoriac o tom, že celý tento proces mi spríjemňuje tá krásna vôňa... Skrátka asi najlepší pleťový peeling, aký som kedy skúšala - a že som ich poskúšala naozaj mraky!

Čo sa použitia na telo týka, tu mám teda nejakú tú pripomienku.

V prvom rade odstránenie peelingomasky studenou vodou. Donúťte ma! :D

A rátam, že takých nás bude viac, obzvlášť v prípade, že potrebujete ošetriť partie typu brucho a podobne. Postup aplikácie na telo je presne taký istý, ako na tvár, s tým rozdielom, že stojím v sprche ako dilino a odrátavam 300 sekúnd do času, kým môžem peelingomasku začať zmývať. A to je pre mňa druhý problémik, že nuudaaaa!

Tretím problémom je pre mňa hygiena. Jasné, pri troche snahy sa dá dodržať aj pri aplikácii peelingu v sprche, je to ale predsa len trošku prekombinovaná záležitosť – umyjem paprčky, naberiem príslušné množstvo a rozotriem na pokožku, umyjem paprčky, naberiem príslušné množstvo a rozotriem na ďalšiu časť pokožky... a tak furt dokola. Každopádne, základom je, nesiahať do obsahu inými než čerstvo umytými rukami – viem, že môžem vyzerať ako psychopat, na tomto si ale dávam naozaj záležať a obzvlášť, ak ide o luxusnú vec, potažmo o vec, ktorú patlem na tvár! Pokračujme ale ďalej tým použitím na telesnú schránku.

Musím priznať, že pri testovaní kozmetiky sa Claire Clairmont dokáže naozaj prekonávať. Peelingomasku teda hygienicky :) Aplikujem na zadok a stehná ako moje najproblémovejšie partie a poctivo drhnem. Dokonca aj pri tom 5 minútovom pôsobení mám permanentné tendencie si tie stehná a zadok drhnúť /zošmirgľovávame 5 kíl dole, že!/ a normálne si to užívam.

Čo si užívam už trošičku pomenej, to je to omytie masky chladnou vodou, ale pre boj proti celulitíde je skrátka to prekrvenie naozaj žiadúce!

Masku sa odporúča robiť cca 2x týždenne, nejaký ten efekt v podobe vyhladenia ale vidíte jednoznačne už po prvom použití. Pokožka je jemná, hladučká a doslova žiari, evidentná je aj hydratácia, ktorú vidíte a cítite /experimentovanie s nenakrémovaním sa po sprche/. Nie ste síce „mastné“ /v dobrom/ ako po mojich obľúbených olejových peelingoch, ale v tomto prípade mi to ani trochu neprekáža - aspoň ten bordel po peelingových čiastočkách ľahko zo sprchového kúta spláchnem, že, stay positive!

Ak by sa vám tento spôsob aplikácie málil, s kľudom Angličana si môžete dopriať aj 45 minútový zábal pod fóliou, aby to anticelulitídne pôsobenie bolo ešte silnejšie.

Je mi jasné, že naša dnešná „hviezda večera“ asi nebude pre každého /nie každý používa a nie každý je ochotný investovať!/, ak si ale s obľubou doprajete troška luxusu v sprche a zároveň chcete dať svojej telesnej schránke niečo naviac, tak rozhodne odporúčam. Kvalitný peeling potrebuje každá jedna z nás a spevnenie pokožky je taktiež žiadúce asi vždy. Také sú teda aspoň moje „prvé“ dojmy po niekoľkotýždňovom používaní – s článkom som si naschvál tak trošku švihla práve kvôli tomu, že ide o limitku a tie sa občas zvyknú rozchytať ako teplé rožky, že. Takže k výsledkom sa určite definitívne vyjadrím aj po spotrebovaní celého balenia, preto minimálne raz tu túto vecičku ešte uvidíte /a podľa mojich dojmov po pár týždňoch používania naozaj myslím, že to nebude naposledy!/.

Ak by vás luxusná Coffee Scrub & Mask zaujala, odporúčam mrknúť do eshopu k Adelme.

foto produktu

foto produktu

foto produktu

TIP: Tipy ako sa starať o pokožku sme vám poskytli v našom článku, avšak starostlivosť je dôležitá nielen zvonku ale aj z vnútra. Preto je potrebné dodržiavať správnu životosprávu a do svojho jedálnička zaradiť zdravé a plnohodnotné potraviny. Najmä prijímať dostatočné množstvo vody počas dňa. Okrem iného si môžete pomôcť rôznymi doplnkami výživy. Napríklad kolagén patrí k jednej z najdôležitejších bielkovín nášho tela, ktorá pôsobí ako lepidlo buniek, stará sa o pružnosť tkanív a zabezpečuje elasticitu pokožky a tvorí podstatnú časť chrupaviek. Prečítajte si viac o tom ako dlho užívať kolagén. Okrem iného aj vitamíny ako zinok, selén, vitamín C alebo B12 ich nedostatok sa môže hneď prejaviť na našej tvári , vlasoch či nechtoch.

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December

New Account Register

Already have an account?
Log in instead alebo Reset password